isodom

Co to jest folia grzewcza na podczerwień ?

Folia Dream Heat służy do ogrzewania ścian, podłóg oraz sufitów, które następnie ogrzewają powietrze w pomieszczeniu. Dzięki temu, temperatura powietrza jest stała. Folię Dream Heat tworzy mata grzewcza utworzona z połączenia włókna węglowego z pastą z karbonu. Mata pokryta jest dodatkowymi dwiema warstwami laminatu, tworząc łącznie 11 warstw, czyniąc produkt bardzo cienkim (tylko 0,7 mm) w porównaniu z klasycznym ogrzewaniem podłogowym.

Ekologia

Stosowanie folii grzewczej Dream Heat pozytywnie wpływa na środowisko naturalne, co jest kluczowe dla zachowania czystego klimatu, świeżego powietrza, zdrowia użytkowników i zatrzymania smogu. Jest to doskonały produkt jako nowoczesna alternatywa dla pieców na paliwo stale znajdujących się w starych budynkach, które spalając różnego rodzaju paliwa zanieczyszczają atmosferę i mają wpływ na jakość powietrza, które wdychamy. Metoda ogrzewania domu przez podczerwień cechuje się niskim poziomem energochłonności, będącej skutkiem bezpośredniej emisji ciepła.

Ekonomia

Przez zastosowanie laminatów odpornych na termokurczliwość produkt jest bezawaryjny i nie wymaga przeglądów ani konserwacji. Produkt cechuje również długa żywotność, na co dajemy Państwu 30 letnią gwarancję. Odpada zakup pieca oraz jego obowiązkowych okresowych konserwacji, napraw i obsługi. Niepotrzebny jest również komin, jego konserwacja i okresowe czyszczenie. Brak kosztów konserwacji linii przesyłowych oraz wynikających z ich uszkodzeń nieszczelności, przecieków oraz eksplozji.

Energia

Fale ciepła emitowane przez folię grzewczą Dream Heat osuszają ściany, co prowadzi do poprawienia ich właściwości izolacyjnych – sucha ściana izoluje lepiej niż ściana wilgotna. Dzięki temu zapotrzebowanie na ciepło jest obniżone. Nie dochodzi do strat ciepła, co ma miejsce podczas jego transportu przez długą drogę od pieca, przez rury, aż do samego kaloryfera. Dzięki uzyskaniu dwóch rodzajów ciepła – bezpośredniego (wysłanego podczerwienią przez folię Dream Heat) oraz pośredniego (ciepła odebranego przez podłogi i przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu) – temperatura odczuwana w pomieszczeniu jest około 2 – 3 o C wyższa niż w rzeczywistości, co wpływa na odczuwany komfort termiczny.


Folia grzewcza na podczerwień – zalety i korzyści finansowe

Zastosowanie folii na podczerwień:

Folia grzewcza na podczerwień – zastosowanie

Inteligentne systemy ogrzewania na podczerwień:

Folia grzewcza na podczerwień – inteligentne systemy

Karty produktu:

Folia na podczerwień – DH Perfo

Folia na podczerwień NJ 002

Folia na podczerwień NJ 1000

Dream Heat

Termostat NJ 6000 NJ 3000

Wentylator solarny

Przykładowy montaż folii na podczerwień:

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.